Мусовски стрелец во дербито на ЛА


Лос Анџелес ФЦ, во дербито на 19 коло во МЛС, во градското дерби го победи Лос Анџелес Галакс со 2:0.

Првиот гол во „Ел Трафик“ дербито го постигна новиот македонски репрезентативец Даниел Мусовски во 58 минута.

MUSOVSKI!!!

Fantastic finish! The kid is in incredible form and has @LAFC up in El Trafico. #LAFCvLA pic.twitter.com/3qoeiOBEa5

— Major League Soccer (@MLS) October 25, 2020

Недолго потоа Рајт-Филипс го постигна вториот гол за ЛА ФЦ, меѓутоа беше поништен поради офсајд. Точка на натпреварот во 93 минута стави Карлос Вела, кој на најдобар начин се врати во тимот по повредата.

CARLOS VELA IN HIS RETURN!

Of course he scores and in El Trafico no less. #LAFCvLA pic.twitter.com/jmwbigccPk

— Major League Soccer (@MLS) October 25, 2020

Големо влијание во конечниот резултат имаше црвениот картон што во 25 минута го доби фудбалетот на Галакси, Џанкарло Гонзалес.Влада: Македонска банкарска асоцијација да изготви урнек за лицата кои не можат физички да пристапат до банките - МИА
Вести

Донесени повеќе кадровски решенија, Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Одлуката е донесена вечерва, на 24-та седница на Владата, заедно со повеќе кадровски решенија. Како што информира владината прес-служба, Амет Аџиу […]

Вести

Регистрирани се 1039 нови случаи на Ковид-19, починаа 15 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-546, Куманово-38, Штип-27, Прилеп-83, Тетово-30, Струга-24, Велес-25, Битола-41, Охрид-32, Кавадарци-18, Гостивар-48, Гевгелија-14, Струмица-9, […]

Зекири: Сите ифтарски вечери ги имав дома, само со членовите на домаќинството - МИА
Вести

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница. Мухамед Зекири доаѓа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*