Мурињо му купи пршут од 500 фунти на Регуилон откако го „сопре“ Марез 

Жозе Мурињо барем е човек кој стои на својот збор. Менаџерот на Тотенхем му купил на својот шпански играч Серхио Регуилон шпански пршут (хамон иберико) од 500 фунти, откако му го ветил тоа ако успее да го сопре Ријад Марез во дербито со Манчестер сити, кое Тотенхем го добија со 2:0.

„Ветување е ветување. Ме чинеше 500 фунти, но јас ги исполнувам моите ветувања“, напиша Мурињо на Инстаграм со фотографија од пршутот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)