Милер и Левандовски ја средија Арминија


Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1.

Прв мрежата на Арминија ја затресе Милер во осмата минута, Левандовски му одговори со својот прв гол 18 минути подоцна. Во првата минута од судиското надополнување на времето во првиот дел Левендовски го постигна својот втор гол.

Милер се „израмни“ со Левандовски во 51 минута кога со неговиот втор гол Баерн дојде до 4:0.

Единствениот гол за Арминија е дело на Доан во 58 минута.

Баерн натпреварот го заврши со десет играчи на теренот, во 76 минута беше исклучен Корентан Толисо.

Баерн со десет поени го дели второто место со Борусија Дортмунд.
141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*