Милер и Левандовски ја средија Арминија 

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1.

Прв мрежата на Арминија ја затресе Милер во осмата минута, Левандовски му одговори со својот прв гол 18 минути подоцна. Во првата минута од судиското надополнување на времето во првиот дел Левендовски го постигна својот втор гол.

Милер се „израмни“ со Левандовски во 51 минута кога со неговиот втор гол Баерн дојде до 4:0.

Единствениот гол за Арминија е дело на Доан во 58 минута.

Баерн натпреварот го заврши со десет играчи на теренот, во 76 минута беше исклучен Корентан Толисо.

Баерн со десет поени го дели второто место со Борусија Дортмунд.