Милан и Наполи заинтересирани за дефанзивецот на Норвич, Годфри


Милан и Наполи заинтересирани за дефанзивецот на Норвич, Годфри - МИА

Милано, 2 август 2020 () – Дефанзивецот на Норвич, Бен Годфри може да ја продолжи кариерата во Италија, пренесува „Калчомеркато“.

Според изворот, за 22-годишниот Англичанец се заинтересирани Милан и Наполи.

Агентот на играчот веќе се сретнал со претставници на миланскиот клуб. Неаполитанците го гледаат Годфри како алтернатива за дефанзивецот на Лил, Габриел.

Минатата сезона Годфри одигра 33 натпревари на сите турнири, заработи три жолти картони и еден црвен.


Во Собранието формирани пратеничките групи - МИА
Вести

Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври

– Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и Законот за заштита од дискриминација се очекува да бидат на дневен ред на собраниската седница закажана за 27 […]

Вести

Берлин и Брисел очекуваат старт на преговорите до крајот на годината, се чека ставот на Софија

– Северна Македонија да ги почне преговорите за пристапување во ЕУ до крајот на годината очекуваат официјален Берлин и Брисел. Германската амбасадорка Анке Холштајн вчера изјави дека во однос на процесот на проширување јасна цел […]

Вести

Болничките капацитети забрзано се полнат, хоспитализирани околу 500 пациенти

– Вкупно хоспитализирани од Ковид-19 во цела држава има околу 500 пациенти. Само на Клиниката за инфективни болести во Скопје хоспитализирани се 108 лица, од кои дури 80 се на кислородна поддршка. На Инфективна нема […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*