Милан го продадоа Пакуета на Лион, на крајот загубија речиси 20 милиони евра


Олимпик Лион го потврди трансферот на Бразилецот Лукас Пакуета од Милан за 21 милиони евра плус бонус од евентуалната следна продажба на фудбалерот кој беше најавуван како голема ѕвезда, но не успеа да остави таков впечаток.

23-годишниот Пакуета пристигна во Милан од Фламенго во јануари 2019 година за 38 милиони евра плус бонуси, но во ниту еден момент не успеа да се наметне кај „росонерите“. Под Стефано Пиоли тој не беше стандарден првотимец и на крајот ја завршува кариерата во Милано со еден гол и 3 асистенции во 44 одиграни мечеви.

Bem-vindo Lucas Paquetá ! 🔴🔵#Paqueta2025 pic.twitter.com/Sqxk3ttQO3

— Olympique Lyonnais (@OL) September 30, 2020Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*