Мечот Астон Вила – Њукасл одложен поради коронавирус


Мечот Астон Вила – Њукасл одложен поради коронавирус - МИА

Лондон, 1 декември 2020 () – Премиерниот натпревар од 11. коло во Премиер лигата меѓу Астон Вила и Њукасл закажан за в петок е одложен поради „значителен пораст“ на бројот на позитивни фудбалери на коронавирус во составот на Њукасл. Англиските медиуми јавија дека до моментов има пет потврдени позитивни случаи на Ковид 19 во таборот на Њукасл, а бројката на заразени фудбалери се очекува да се зголеми до петок 

– Новиот термин за нашиот меч против Астон Вила на „Вила Парк“ ќе биде дополнително утврден, соопшти Њукасл.