Матеус: Бразил фаворит за трофејот, Кејн за најдобар голгетер


Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус, за прв фаворит за трофејот на фудбалскиот Мундијал во Русија го смета Бразил.

– Имаат одлични играчи. Овој тим го следам внимателно две години. Бразилците имаат и одличен тренер кој практикува добар систем. Играат дисциплинирано во одбраната, многу се брзи во нападот, а секако имаат и долга клупа, вели истакна Матеус.

Запрашан за ефикасноста и кого го гледа на крајот на шампионатот со најмногу голови, Матеус прогнозира дека тоа ќе биде Хари Кејн од Англија.

– Кејн е многу добар, работи за тимот. Мислам дека еден од кандидатите за титулата најдобар стрелец.

Бразил во осминафиналето ќе игра со Мексико на 2 јули, додека Англија својот ривал за елиминациската фаза ќе го дознае вечер по завршувањето на групната фаза.


Конституирано Собранието, верификувани мандатите на 120-те избрани пратеници - МИА
Вести

Сто и седумнаесет од вкупно 120 пратеници присустуваа на конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав

Скопје, 4 август 2020 (МИА) – Сто и седумнаесет од вкупно 120 пратеници присуствуваа денеска на конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав, која се одржа во салата Голема купола согласно здравствените протоколи за заштита од ширење […]

Градоначалникот на Москва најави бесплатни вакцини против Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 75 случаи со Ковид-19, пет починати, 136 оздравени пациенти

Скопје, 4 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-32, Куманово-4, Штип-5, Тетово-7, Кавадарци-8, Гостивар-8, Струмица-1, Кочани-1, Пробиштип-2, Македонски Брод-2, Виница-1, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*