Мартинез одби да се пресели во Челзи


Интер подготвен да се раздели со Лаутаро Мартинез за 111 милиони евра - МИА

Милано, 16 октомври 2020 () – Напаѓачот Лаутаро Мартинез можеше да го напушти Интер во последниот преоден рок.Според „Туто Меркато Веб“, 23-годишниот Аргентинец одбил да се пресели во Челзи бидејќи сметал на трансфер во Реал Мадрид или Барселона.

Оваа сезона Мартинез постигна три гола и направи една асистенција на три натпревари во италијанскиот шампионат.


Вести

Се бројат деновите до новиот состанок на Советот на ЕУ, Меркел порача дека се уште има шанса за првата меѓувладина до крајот на годината

– Северна Македонија е во очекување на состанокот на министерскиот совет на Унијата на почетокот на овој месец и на можноста да се даде зелено светло за преговарачката рамка, а германската канцеларка Ангела Меркел вчера […]

Вести

Речиси двојно поголем број оздравени пациенти од новодијагностицирани со Ковид-19, но се уште висок бројот на починати

– Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за состојбата со Ковид-19 на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Но, и […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*