Манчестер јунајтед загуби на домашен терен од Кристал Палас


Манчестер јунајтед загуби на домашен терен од Кристал Палас - МИА

Манчестер, 19 септември 2020 () – Екипата на Манчестер јунајтед загуби од Кристал Палас со 1:3 во својот прв натпревар во новата премиерлигашка сезона.


 

Во победничкиот состав Вилфрид Заха постигна два гола. Дебитантскиот гол за „црвените ѓаволи“ го постигна нововлезениот Дони ван де Бек.

За прв пат во својата историја, Кристал Палас го започна шампионатот во Премиер лигата со две победи по ред.