Манчестер Јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба


Манчестер Јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба - МИА

Манчестер, 9 јули 2020 () – Манчестер Јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, раководството на клубот започнало преговори со агент на 27-годишниот Французин, Мино Рајола. Страната на Погба го чека првиот предлог од Манчестер Јунајтед. Продолжувањето на договорот сè уште не е договорено.

Погба настапи на 13 натпревари за Манчестер Јунајтед во сезоната 2019/20.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*