Зегин Берово лидер по првиот дел од сезоната во женската пингпонгарска лига

zenski-ping-pong
Facebook
Twitter
LinkedIn

Есенскиот дел на натпревари од сезона 2022/23 во женската сениорска лига во пинг-понг заврши викендов по одигрување и на последните натпревари. Екипата на ППК Зегин Берово е на првото место на табелата со седум бодови и биланс четири победи и само еден изгубен меч.
Исто така со седум бодов и на второто и третото место се ППК Крива Паланка и ППК Шампион Фа, а меѓу нив единствена разлика е количникот на добиени и изгубени сетови.

Овој викенд во Струмица исто така се играа и неколку мечеви од јуниорската лига и се постигнаа следните резултати:

Јуниорска лига жени
Кавадарци – Рисови 0:3
Рисови – Младост 96 3:2

Јуниорска лига мажи регион 2:
Берово – Астраион 1:3
Кавадарци – Астраион 0:3
Младост 96 – Берово 1:3
Астраион – Младост 1:3
Берово – Кавадарци 3:0. з

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: