Мајами и Лејкерс веќе влегоа во историјата на НБА


Кевин Лав: Во одреден момент, јас веќе знаев дека Леброн ќе го напушти Кливленд - МИА

Орландо, 28 септември 2020 () – Мајами хит ноќеска го победи Бостон во натпреварот 6 од финалето на Источната конференција и се пласираше во финалето на НБА за прв пат од 2014 година. Таму „жешките“ ќе играа против Лејкерс, кои беа поуспешни од Денвер (4-1).Ова финале ќе биде историско за лигата, со екипи кои не влегоа во плејофот минатата сезона.

Првиот натпревар од финалето ќе се одржи на 30 септември.


Вести

Во Германија ќе се воведуваат даночни олеснувања за лицата кои работат од дома

Владата на канцеларката Ангела Меркел најави дека во понеделник планира да предложи даночно олеснување за луѓето кои работат од дома за време на пандемијата, за да им се надоместат повисоките трошоци за сметки за греење, […]

Вести

Брисел: Речиси воопшто нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

– Повеќе високи дипломати од земји членки на ЕУ за МИА потврдија дека Северна Македонија речиси сигурно ќе биде блокирана од страна на Бугарија на следниот министерски совет на Унијата, на кој требаше конечно да […]

Усвоена одлуката за бројот на попретседатели на Собранието - МИА
Бизнис и економија

Расправа по амандманите за буџетот – Секој издржан и реален проект ќе го прифатиме, вели заменик-министерот за финансии

– Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во Комисијата за финансирање и буџет, а најголемиот број се поднесени од опозициската […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*