Лукаку: Ние сме на вистинскиот патЛукаку, Џака и Милер – на списокот потценети ѕвезди што го објави ЕСПН - МИА

Милано, 2 август 2020 () – Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку ја сумираше сезоната во Серија А.

– Сезоната заврши, но ние сè уште сме во процес на трасирање на вистинскиот пат. Ви благодарам за поддршката на нашиот тим во текот на целата сезона. За сите нас, вие момци бевте одлични. Секој ден би давал максимум за вас, им се обрати Лукаку на фановите на Интер преку Инстаграм.

Интер сезоната 2019/20 во Серија А ја заврши на второто место со 82 бода, еден помалку од шампионот Јувентус.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*