Ливерпул не победи на домашен терен, за прв пат од јануари 2019 година


Ливерпул не победи на домашен терен, за прв пат од јануари 2019 година - МИА

Ливерпул, 11 јули 2020 () – Новиот шампион на Англија, тимот на Ливерпул, попладнево одигра нерешено со Барнли 1:1 на свој терен во натпревар од 35. премиерлигашко коло. Средбата се одржа на стадионот „Енфилд“. Ливерпул остана без трите бода на свој терен, за прв пат по јануари 2019 година.

Домаќините го отворија резултатот во 34. минута преку Ендру Робертс, Барнли изедначи со голот на Џеј Родригез.

Ливерпул со 93 бода е убедливо прв на табелата, Барнли е деветти со 50 бода.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*