Ливерпул договори уште едно засилување


Ливерпул договори уште едно засилување - МИА

Ливерпул, 22 септември 2020 () – Ливерпул договори уште едно ново засилување. Тимот од Мерсисајд ја затворија зделката за Исмаил Сар, иако пред неколку дена го зедоа Диого Жота од Вулверхемптон.

„Црвените“ беа заинтересирани за репрезентативецот на Сенегал пред тој да се приклучи на Ватфорд минатото лето за 30 милиони фунти, и оттогаш беа поврзувани со крилниот напаѓач.

Со преземањето на Жота се очекуваше да згасне нивниот интерес за Сар, но Јирген Клоп се уште го посакува 22-годишниот фудбалер, според Франс Фудбал.

Според изданието, Ливерпул направил чекор напред во преговорите и се договорил со Ватфорд, откако тимот ќе плати помеѓу 32 и 36 милиони фунти.

На почетокот на летово, Сар јасно стави до знаење дека сака да се приклучи на Ливерпул, каде може да се обедини со „големиот брат“ Садио Мане.


Вести

Почина Амди Бајрам, лидерот на Сојузот на Роми

Лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам утрово почина на 64-годишна возраст. Информацијата за МИА ја потврдија од Сојузот на Роми. Дел од медиумите јавија дека тој починал во приватна клиника. Бајрам имаше проблеми со […]

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*