Леброн го тужи сопственикот на Мајами



ript>

Леброн го тужи сопственикот на Мајами - МИА

Лос Анџелес, 28 ноември 2020 () – Напаѓачот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс го тужи сопственикот на Мајами, Мики Арисон, објави „Lakers Daily“.


 

Суштината на тужбата е дека компанијата на Арисон „Carnival Corporation“ имала намера да именува еден од крстаречките бродови „Кралот Џејмс“.

Познато е дека неофицијален прекар на играчот е „Кралот“. Идејата за компанијата на Арисон не му се допадна на Џејмс.

Корпорацијата на Арисон е најголемиот светски оператор за крстарење.

За потсетиме, Џејмс ги освои своите први шампионски титули во НБА токму со Мајами Хит. зс