Лампард задоволен од перформансите на Челси на мечот со Њукасл


Лампард не чувствува притисок поради големите трансфери - МИА

Њукасл, 21 ноември 2020 () – Тренерот на Челзи, Френк Лампард е задоволен од учинокот на неговиот тим на натпреварот против Њукасл во 9. коло на Премиер лигата.


 

Челзи попладнево победи со 2:0 и се искачи на врвот на табелата во очекување на резултатите на конкурентите за највисок пласман.

– Задоволен сум. Беше тешко да се игра тука по паузата за репрезентативните настапи.  Сите играчи си заминуваа. Минатата година во овој период губевме, па добро е што овојпат напредувавме и го постигнавме посакуваниот резултат. Доминиравме и можевме да постигнеме повеќе голови. Но момците завршија многу добра работа, изјави Лампард за „Би-би-си“.

Челзи има 18 бода и во моментов е на првото место во Англиското фудбалско првенство.