Лампард го враќа Рудигер во составот


Рудигер го напушта Челси - МИА

Лондон, 27 окотмври 2020 () – Менаџерот на Челси, Френк Лампард е подготвен да го врати Антонио Рудигер во составот. Германецот беше изоставен од групата шест од досегашните седум меча на „сините“. За време на преодниот рок, тој стори сé што е можно за да го смени клубот и да игра повеќе, со идејата да биде што е можно подготвен за Европското првенство следното лето. Сепак, не беше извршен трансфер, иако се тврдеше дека Тотенхем и Пари Сен Жермен имаат интерес.Според „Дејли Мејл“, Рудигер имал многу искрен разговор со Лампард, по што менаџерот на тимот му ветил дека ќе му даде уште една шанса и ќе го користи почесто.

И покрај проблемите на Челси во одбраната, Рудигер се уште нема одиграно ниту една минута за тимотод Лондон оваа сезона. Сепак, тој беше стартер на петте натпревари на Германија од почетокот на новата кампања.


Вести

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против КОВИД-19

– Сојузот на здруженија на пензионери упатуваат апел приоритет при вакцинирањето против КОВИД-19 да имаат пензионерите, како најранлива категорија лица со хронични болести и намален имунитет. -Во име на над 300 000 возрасни луѓе во нашата […]

Вести

Земјите од ЕУ на здравствена заштита во просек трошат 9,9 проценти од БДП, ние 4,5

– На здравствена заштита и социјални бенефити Северна Македонија во 2019 година потрошила вкупно 507 милиони евра односно 4,5 проценти од БДП или по 244 евра по глава на жител, што е под просекот од […]

Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*