Л.А. Клиперс го затвори својот тренинг центар поради позитивен тест за коронавирусНБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари - МИА

Лос Анџелес, 3 јули 2020 () – Л.А. Клиперс го затвори својот тренинг центар откако беше пронајден позитивен тест за коронавирус во тимот. Тимот од Калифорнија преземаат мерки на претпазливост, бидејќи тимот треба да отпатува за Орландо во среда следната недела за да се подготви за рестартирање на сезоната во НБА кон крајот на јули. Според „ЕСПН“, можно е спортскиот објект повторно да биде отворен по дезинфекција.

Денвер Нагетс и Бруклин Нетс, исто така, ги затворија своите центри минатата недела, бидејќи позитивни на КОВИД-19 беа пронајдени во двата клуба.

Секој од 22-те тима кои ќе учествуваат во плеј-офот во Орландо, ќе се потпираат на група до 35 играчи и персоналот за поддршка кои ќе бидат изолирани од надворешниот свет.

Сезоната во НБА лигата ќе продолжи на 30 јули.


„27-ми Април“ пред Апелација на 27, 28 и 29 мај - МИА
Вести

Врховен ги потврди пресудите на Апелација за Груевски, Поповски и Јанкулоска

Скопје, 18 септември 2020 () – Врховниот суд на Република Северна Македонија ги потврди пресудите на Апелациониот суд Скопје и ги одби барањата за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, поднесени од осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски […]

Осум објекти од детската градинка ,,Рада Поцева“ од Кавадарци започнаа со работа - МИА
Вести

Втор случај на дете во градинка заразено со Ковид 19, Владата останува на ставот родителите да се вратат на работа

Скопје, 18 септември 2020 () – Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска радост“. Детето не […]

Судењето за организаторите на 27 април продолжува на 26 август - МИА
Вести

Продолжува судењето за организаторите на 27 април, Талат Џафери повикан како сведок

Скопје, 18 септември 2020 () – Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните од 27 април 2017 година во Собранието. На предлог на одбраната, треба да бидат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*