Кутињо одлучи каде ќе игра следната сезона


Кутињо одлучи каде ќе игра следната сезона - МИА

Минхен, 22 мај 2020 () – Заминувањето на Филипе Кутињо од Барселона се чини сигурно ова лето и тој претпочита да се приклучи на Челси во Премиер лигата, пишува „Мундо Депортиво“.

Според публикацијата, „сините“ се еден од трите англиски клубови кои се заинтересирани за поранешниот плејмејкер на Ливерпул, заедно со Манчестер Јунајтед и Лестер, додека Њукасл, исто така, има „неофицијален“ интерес.

Баерн Минхен, каде Кутињо ќе игра на позајмица до крајот на сезоната, има можност да го купи бразилскиот интернационалец за 120 милиони евра на крајот на кампањата, но многу извори посочуваат дека тоа нема да се случи.

За Барселона се вели дека е подготвена да ја продаде поранешната sвезда на „црвените“ оваа година за да собере витални средства, со тоа што играчот нема интерес да се врати во Интер или да му се приклучи на Пари Сен Жермен и сака да се врати во Англија.

Бразилецот постигна 21 гол на 76 натпревари за Барселона, откако пристигна во јануари 2018 година за рекордни 160 милиони евра.


Николоски: На лидерската покрај здравствената криза да се разговара и за условувањата од Бугарија - МИА
Вести

Николоски: Голем пораз те чека Заев и во четворката и во цела Македонија! А потоа одговорност.

Го гледам Заев свесен дека ќе губи пласира лажни вести преку порталите што му се блиски. Јас едно зборувам тие друго спинуваат. Очај! Им се смеат луѓето. Белото не може да е црно. Ама и […]

На работа се враќаат само родителите чии деца одат на училиште, но не и оние кои имаат деца во градинка - МИА
Вести

На работа се враќаат само родителите чии деца одат на училиште, но не и оние кои имаат деца во градинка

Скопје, 9 јули 2020 () – Министерот за здравство Венко Филипче денеска појасни за кои вработени се однесува уредбата со која на работа треба да се вратат родителите кои имаат деца до 10-годишна возраст. Во […]

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи - МИА
Вести

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи

Скопје, 9 јули 2020 () – Предвремените парламентарни избори во Северна Македонија ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи. Според роковникот на ДИК, денеска е последен ден до кога домашните и меѓународните набљудувачи […]