Куман откри каков играч сака до крајот на преодниот рок


Куман: Изгледам како негативец, но не е баш така - МИА

Барселона, 30 септември 2020 () – Тренерот на Барселона, Роналд Куман изрази надеж дека тимот ќе привлече уште еден централен напаѓач до крајот на трансфер периодот.Холанѓанецот рече дека сака по двајца играчи по пост и дека ќе се потпира на Мартин Брајтвајт, но сепак му треба уште еден чист напаѓач. Барселона сè уште преговара за Мемфис Депај, кој е главна трансфер цел на Куман во овој момент, но Каталонците не можат да се договорат со Лион за цената на поранешниот играч на Манчестер Јунајтед.

Сепак, Депај не одговара точно на профилот за кој зборува стручњакот.

– Мартин ми служи, но би сакал да имам двајца играчи на позиција. Лео и Гризман можат да играат како „деветки“, но тие не се тип на централни напаѓачи како Мартин. Бараме друг, рече Куман.

Трансфер пазарот се затвора во понеделник, 5 октомври.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*