Крос го забележа јубилејниот 200. настап за Реал во Ла Лига


Крос: Планирам да поминам уште три години во Реал - МИА

Мадрид, 24 декември 2020 () – Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Тони Крос, синоќа прослави јубилеј. Тој го одигра 200. Натпревар за Реал Мадрид во шпанската Ла Лига.Реал го доби мечот со Гранда со 2:0.

Крос од вкупно 200 натпревари за „кралскиот клуб“ во почетниот состав бил на 190.

Од германските фудбалери, само Ули Штилике има повеќе натпревари за Реал – 212.