Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина


Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина - МИА

Буенос Аирес, 9 април 2020 () – Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим.

– Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион. Во принцип, фудбалот во извесна смисла го задолжи Меси. Сепак, дури и ако тој не стане светски шампион, ова нема да ја намали неговата величина. Цела Аргентина сака тој да го освои Светското првенство, а јас го сакам со сето срце, но ако тоа не се случи, тогаш Лионел нема да престане да биде одличен, изјави Креспо.

Меси учествуваше на четири светски првенства (од 2006 до 2018 година), а најблиску го трофејот беше во 2014 година кога Аргентина го освои второто место.


Дваесет нови случаи со Ковид -19, вкупно 1.694, оздравени 24 пациенти, тројца починати - МИА
Вести

Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје

Скопје, 29 мај 2020 () – Поминаа два дена откако целосно е укинат полицискиот час во земјава, по посебни протоколи отворени се кафулињата и рестораните и дел од вработените се вратија на нивните работни места. […]

Неизвесни датумот за избори и продолжувањето на вонредната состојба - МИА
Вести

Неизвесни датумот за избори и продолжувањето на вонредната состојба

Скопје, 29 мај 2020 () – Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ден кога истекува третата – двонеделната вонредна состојба […]

Набрзо нов пристап до инфективната клиника, ПЕТ центарот ставен во функција - МИА
Вести

Новите 24 случаи со Ковид-19 во Скопје се од општините Бутел, Сарај, Чаир, Аеродром, Студеничани, Гази Баба, Шуто Оризари, Кисела Вода и Карпош

Скопје, 28 мај 2020 () – Од вкупно дијагностицираните нови 38 случаи со Ковид-19, според денеска објавените податоци, 24 се од Скопје. Како што информираа за од Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за […]