Кошаркарот на Репторс Дејвис уапсен откако ја претепал девојката
Кошаркарот на Торонто репторс, Теренс Дејвис е уапсен во Њујорк и обвинет со напад откако ја претепал својата поранешна девојка, удирајќи ја повеќе пати по лицето.

Дејвис бил уапсен во вторникот откако се расправал со жената во хотел „Бикман“ во Менхетен, кога покрај ударите, 23-годишниот Американец го скршил и нејзиниот телефон откако таа се обидела да го сними.

Полицијата го привела НБА дебитантот и поднела две пријави за напад, кои може да резултираат и со затворска казна до една година.

Дејвис не беше на НБА драфтот, но беше единствениот кошаркар на Репторс кој настапи на сите 72 меча од регуларната сезона, иако на само четири од нив беше стартер. Во плејофот, тој имаше шест настапи во 11 меча и беше избран во вториот „руки“ тим на НБА. Торонто му дадоа двегодишен договор, но само првата година му е гарантирана.


Бизнис и економија

Задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, останува можноста жените да се пензионираат со навршени 62 години

– Измените на Законот за работни односи со кои се предвидува задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, поднесени од група пратеници, влегоа во собраниска процедура и го поминаа првото читање. Исклучоци во јавниот сектор ќе има […]

Вести

Продолжуваат разговорите со Бугарија, македонскиот јазик и идентитет се црвените линии

– Разговорите за надминување на несогласувањата со Бугарија продолжуваат деновиве на ниво на работни групи, предводени од министрите за надворешни работи на двете земји, а македонскиот јазик и македонскиот идентитет се црвените линии во преговорите […]

Вести

Регистрирани 1022 нови случаи на Ковид- 19 во земјава, починаа 41 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, Куманово-30, Дебар-6, Штип-28, Прилеп-68, Тетово-29, Струга-21, Велес-47, Битола-48, Охрид-28, Кавадарци-26, Гостивар-66, Гевгелија-4, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*