Мичел: Важно е кои играчи се тука, а не кои недостасуваат


Донован Мичел беше најуспешен во разочарувачкиот пораз на САД во четвртфиналето на СП 2019 со 79-89 против Франција.

Бекот на Јута постигна 29 поени, а по мечот ги повика медиумите да се фокусираат на моменталната постава на Американците, а не на многуте ѕвезди, кои откажаа учество поради различни причини.

– Овие 29 точки не се важни. Клучни беа грешките и работите што не ги направив како што треба. Ние изгубивме. Тоа е тоа. Само тоа е во мојата глава. Ако некои НБА играчи не беа тука со нас, значи тие не сакаа. Имаше играчи кои испаднаа од составот пред да започне првенството. Знам како се чувствувам јас и како се чувствуваат другите во соблекувалната. Не треба да се фокусираме на тоа кој не е овде, туку на тие што се тука. Имаме 12 играчи кои се подготвени да играат за САД, како и во сите други репрезентации. Дојдовме да се натпреваруваме и го сторивме тоа, соопшти Мичел по поразот.


Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]

Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]