Леброн: Ќе бидам „езерџија“ до крајот на живототСуперesвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс во моментов ужива повеќе слободно време, поради прерано суспендирана сезона во НБА.

Лидерот на „езерџиите“ ја искористи функцијата „видео во живо“ на Инстаграм, која им овозможува на луѓето ширум светот да пишуваат и да поставуваат прашања во реално време.

Џејмс беше запрашан како се чувствува како играч на Лејкерс, а неговиот одговор беше: „Јас сè уште играм, човеку. Морам да ги задржам опциите отворени. Но, јас ќе ти кажам едно нешто во моментов. Не сакам да одам на друго место. Ќе бидам „езерџија“ до крајот на животот“.


Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија - МИА
Бизнис и економија

Втора шанса за одложување на плаќање на кредитите бараат 20 до 30 отсто од тие кои веќе ги одложиле обврските

– Дваесет до 30 проценти од граѓаните што ја искористија можноста за одложување на плаќање на ратите на кредитите во првиот период, кој почна од април и трае до крајот на овој месец, побарале да […]

Вести

Бројката на новодијагностицирани стабилизирана на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

– Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од Скопје на возраст од 79 години. Регистрирани се 94 оздравени […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 32.885.863 лицe. Од нив починале 995.352 пациенти, а оздравеле 24.260.574 луѓе. -Националната организација за јавно здравје на Грција соопшти 315 нови случаи на […]