Хауард го продолжи договорот со Вашингтон


 Центарот Двајт Хауард ја искористи можноста за продолжување на договорот со НБА-лигашот Вашингтон за следната сезона.

Триесет и три годишниот кошаркар за сезоната 2019/20 ќе заработи 5,6 милиони долари, објави „ЕСПН“.

Оваа сезона Хауард одигра само девет натпревари, остварувајќи просек од 12,8 поени и 9,2 скока по натпревар.

На крајот на ноември 2018 година, центарот беше подложен на операција на два пршлени и повеќе не заигра до крајот на првенството. 


Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]

Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]