Харел и Ленард ги предводеа Клиперс до петтата последователна победаЕкипата на Лос Анџелес клиперс го совлада Њу Орлеанс со 1234:109. За 12-та победа на Клиперс оваа сезона во НБА лигата и петта по ред, најзаслужни беа Монтрез Харел со 34 поени и 12 скока и Каваи Ленард кој мечот го заврши со 26 поени.

На другите три средби одиграни ноќта меѓу недела и понеделник постигнати се овие резултати:
Њујорк – Бруклин 101:103
Вашингтон – Сакраменто 106:113
Деневер – Феникс 113:104.

Во Западната конференција води ЛА лејкерс со 14-2 (победи-порази), пред Денвер кој има биланс 12-3, трет е тимот на ЛА клиперс со 12-5.

Милвоки е прв во Источната конференција со 13-3, следуваат Торонто, Бостон и Мајами со ефект 11-4.


Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Седница за избор на заменици министри – пратениците расправаат за образованието, Гоце Делчев, Ковид-19

– Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски процедурално изрази револт од начинот на […]

Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Почна собранискара расправа за избор на заменици на министрите во Владата

– Справување со последиците од пандемијата, зачувување на работните места, создавање функционална економија и враќање на економскиот раст на 4 отсто, унапредување на животниот стандард на граѓаните и натамошен раст на платите, силни институции, неселективна правда […]

Вести

Нови 88 случаи на Ковид-19 од 1618 тестирања, петмина починати и 135 оздравени

-Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-45, Куманово-4, Штип-1, Прилеп-7, Тетово-6, Струга-3, Битола-2, Охрид-3, Гостивар-1, Струмица-7, Крива Паланка-2, Кочани-3, […]