Денг објави крај на кариератаДвократниот учесник на Натпреварот на ѕвездите во НБА, Луол Денг, го објави крајот на својата натпреварувачка кариера. 34-годишниот кошаркарод Јужен Судан го направи тоа како играч на Чикаго Булс, откако потпиша симболичен еднодневен договор со клубот.

Денг играше 15 сезони во НБА лигата, како дел од Чикаго Булс за првите скоро 10 години од неговата кариера. Потоа играше за Мајами Хит, Лос Анџелес Лејкерс и Минесота Тимбервулвс.

За 902 натпревари во Лигата, Денг има 14,8 поени, 6,1 скока и 2,3 асистенции по натпревар.


Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија - МИА
Бизнис и економија

Втора шанса за одложување на плаќање на кредитите бараат 20 до 30 отсто од тие кои веќе ги одложиле обврските

– Дваесет до 30 проценти од граѓаните што ја искористија можноста за одложување на плаќање на ратите на кредитите во првиот период, кој почна од април и трае до крајот на овој месец, побарале да […]

Вести

Бројката на новодијагностицирани стабилизирана на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

– Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од Скопје на возраст од 79 години. Регистрирани се 94 оздравени […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 32.885.863 лицe. Од нив починале 995.352 пациенти, а оздравеле 24.260.574 луѓе. -Националната организација за јавно здравје на Грција соопшти 315 нови случаи на […]