Четириесет и двегодишниот Картер го продолжи договорот со Атланта


Кошаркарот Винс Картер го продолжи договорот со Атланта, објавено е на официјалната веб-страница на клубот.

Ова ќе биде 22-та и според најавите последна сезона во неговата кариера. Условите на договорот не беа обелоденети.

Картер се пресели во Атланта во 2018 година од Сакраменто. Во дресот на „Хокс“ 42-годишниот кошаркар настапи на 76 натпревари од регуларниот дел минатата сезона во НБА лигата. Оставри просек 7,4 поени 2,6 скока и 1,1 асистенција по натпревар.


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]