Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот– Лидерот на Феникс Санс, Девин Букер ќе го замени Демиан Лилард во претстојниот„Ол стар“ натпревар. Тој беше именуван од комесарот на лигата, Адам Силвер.

Бекот на Портланд испадна од судирот откако се здоби со повреда при поразот од Мемфис синоќа. После дуелот, плејмејкерот на Трејлблејзерс го препорача Букер како негов заменик.

Лилард, исто така, требаше да учествува на натпреварот за три поени, каде неговото место уште еднаш ќе го заземе Букер, кој триумфирашр во турнирот во 2018 година.

Дваесет и три-годишниот кошаркар е во својата 5-та сезона во Лигата, а оваа сезона има просек од 26,4 поени. Тој е првиот претставник на „сонцата“ во натпреварот по Стив Неш од 2011-2012 година.

Шеесет и деветото издание на Натправрот на ѕвездите на НБА ќе се одржи во понеделник од 2 часот по полноќ по наше време во Чикаго и повторно ќе ги спротивстави едни против други екипите на Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо.
Дуелот ќе биде во посебен формат во спомен на Коби Брајант, неговата ќерка Џана и останатите загинати во хеликоптерската несреќа кон крајот на јануари.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]