Андре Игудала се сели во Лејкерс или Клиперс


Крилото Андре Игудала, својата кошаркарска кариера ќе ја продолжи во еден од двата НБА клуба од градот Лос Анџелес.

Интерес за 35-годишниот ветеран има и кај Лејкерс и кај Клиперс. Засега „езерџиите“ важат за фаворити, но и Клиперс се во игра за потписот за одличниот дефанзивец. На Лејкерс, одбраната му е послаба страна, и затоа нив им е попотребен, но Клиперс со Игудала би имал топ одбрана, која и сега е добра.

Игудала летоска си замина од Голден стејт вориорс, прејде во Мемфис гризлис, но таму само чека добра понуда, и да си оди. Без разлика дали ќе прејде во Лејкерс или Клиперс, Игудала повторно ќе игра за тим кој ќе се бори за шампионскиот прстен.


Вести

Формирана комисија за спроведување на мерката за клима инвертери

Владата на денешната седница донесе решение за формирање Централна Комисија за следење на спроведувањето и имплементирањето на еколошката мерка за субвенционирање на граѓаните со високоефикасни инвертер клима уреди за потребите на домаќинствата во општините Битола, […]

Вести

Превентивни контроли на аеродромите во Грција за коронависрусот

Здравствените власти на земјата се во целосна оперативна подготвеност за да се спречат и, доколку е потребно, да се справат со можни појави на коронавирусот, рече заменикот министер под премиерот и портпарол на грчката Влада, […]

Вести

Голем интерес за јавната дебата за законот за јавно обвинителство

Јавната дебата за последната верзија на законот за јавното обвинителство што се одвива во Собранието, се очекува да даде одговор за решавање на повеќе прашања кои се, како што истакна во своето образложение на текстот […]