Андре Игудала се сели во Лејкерс или КлиперсКрилото Андре Игудала, својата кошаркарска кариера ќе ја продолжи во еден од двата НБА клуба од градот Лос Анџелес.

Интерес за 35-годишниот ветеран има и кај Лејкерс и кај Клиперс. Засега „езерџиите“ важат за фаворити, но и Клиперс се во игра за потписот за одличниот дефанзивец. На Лејкерс, одбраната му е послаба страна, и затоа нив им е попотребен, но Клиперс со Игудала би имал топ одбрана, која и сега е добра.

Игудала летоска си замина од Голден стејт вориорс, прејде во Мемфис гризлис, но таму само чека добра понуда, и да си оди. Без разлика дали ќе прејде во Лејкерс или Клиперс, Игудала повторно ќе игра за тим кој ќе се бори за шампионскиот прстен.


Вести

Адвокатката на Јанкулоска: Незаконско е спроведувањето, таа е оневозможена да бара одлагање на казната

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири години, вели дека нејзиното спроведување е надвор од секоја законска процедура. Таа вели дека штом […]

Вести

Груевски осуден на 1,5 година затвор, Јанакиески на 1 година условно за „Насилство во Центар“

– Поранешниот премиер во бегство Никола Груевски доби казна затвор од една и пол година, а екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески доби условна казна од една година за поттикнување на насилствата пред Општина […]

Вести

ДЗР: Дел од надоместоците кои ги земале СЈО не се во согласност со законската регулатива

– Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно обвинителство износот на исплатените додатоци за 2015 година  го надминува износот на исплатените средства за основната плата по лице. Ревизијата, како што соопшти ДЗР, констатирала дека за […]