Конте: Ќе ја тужам „Република“ за лагите, имам 3-годишен договор со ИнтерКонте сака многу поширок состав за следната сезона - МИА

Милано, 3 август 2020 () – Тренерот на Интер, Антонио Конте ги негираше шпекулациите на италијанска „Репблика“ дека одржувал контакт со управата на Јувентус за евентуално враќање на чело на „Старата дама“.

– Јас категорично ги негирам информациите во написот на „Репблика“ дека сум зборувал со Јувентус и сум ги прашал дали ќе ме вратат назад ако го отпуштат Сари. Ќе го тужам авторот на веста и главниот уредник. Јас потпишав тригодишен договор со Интер и како што секогаш работев во животот, ќе работам напорно и ќе се борам со сите сили за да создадам профитабилен производ“, рече Конте, кој ги разбранува духовите во Италија со својата контроверзна изјава по последната рунда од Серија „А“.

Тој рече дека се чувствува недоволно заштитен од раководството на клубот.


Вести

Бројот на новозаболени од КОВИД-19 не се намалува, надлежните апелираат на почитување на мерките

– Во текот на минатата недела бројката на нови случаи на КОВИД-19 се движеше околу десет проценти од тестираните и во најголем дел на дневно ниво таа беше трицифрена, со исклучок на вторникот кога од […]

Во Прилеп ситуацијата со КОВИД-19 сериозна, неопходна е монтажната болница - МИА
Вести

Нови 143 случаи на коронавирус, 110 оздравени и девет починати лица

 – Во изминатите 24 часа од направени 1504 тестрирања, регистрирани се нови 143 случаи на коронавирус. Во истиот период регистрирани се и 110 оздравени пациенти, но и девет починати лица. Министерството за здравство информира дека […]

Вести

Одбраната на „Монструм” ќе поднесе крвична пријава против вештакот Снежана Николовска

– Одбраната на обвинетите во случајот „Монструм” ќе поднесе кривична пријава против вештакот Снежана Николовска, заради, според нив, фалсификување на вештачењето на земјата од Смилковско Езеро и Враживир. Ова го најави адвокатот Насер Рауфи, по […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*