Коман ќе го пропушти мечот со Шалке поради контакт со заразен со коронавирус


Боатенг и Коман ќе можат да играат против Барселона - МИА

Минхен, 16 септември 2020 () – Играчот за врска на Баерн, Кингсли Коман, ќе го пропушти натпреварот од 1. коло во Бундеслигата против Шалке, се наведува на официјалната веб-страница на клубот од Минхен.Дваесет и четиригодишниот Французин е дома во самоизолација по контакт со лице кое имало позитивен тест за коронавирус.

Резултатот од тестот на Коман беше негативен.

Натпреварот Баерн – Шалке ќе се одржи на 18 септември.