Коло на нерешени средби во ПМФЛ


Коло на нерешени средби во ПМФЛ - МИА

Скопје, 25 октомври 2020 () – Четири од петте денешни натпревари од 10. коло во Првата македонска фудбалска лига завршија без победник. Единствено Македонија ЃП ги освои сите три бода.Резултати:
Беласица – Борец 2:2
Македонија ЃП – Академија Пандев 3:1
Пелистер – Струга Трим Лум 1:1
Шкендија – Работнички 1:1
Вардар – Ренова 3:3.

Вчера Шкупи – Силекс 1:0.

Табела: Шкендија 22 бода, Шкупи 22, Македонија ЃП 19, Борец 16, Струга Трим Лум 15, Силекс 14, Работнички 12, Пелистер 12, Вардар 12, Ренова 8, Академија Пандев 7, Беласица 2.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*