Ќе му плаќам на Кими да не си замине, се шегува Хамилтон


Луис Хамилтон се пошегува дека мора да започне да му плаќа на Кими Раиконен за да не ја напушти Формула 1, за и понатаму тој да биде најстар на стартната линија.
Финецот има 40 години, а откако замина Роберт Кубица, втор највозрасен е шесткратниот светски шампион.
„Морам да започнам да му плаќам на Кими, за да не сум најстар! За среќа, тој планира да продолжи. Јас воопшто не се чувствувам стар. Се чувствувам помладо од кога било. Јас сум во многу добра форма, најдобрата некогаш. Со искуството што веќе го стекнав, сè изгледа многу подобро. Сè се сведува на инвестирање сто проценти од вашата енергија секој викенд, изјави шампионот на Ф1.


Вести

Нови 53 случаи со коронавирус, вкупно 483, евидентирани пет починати

Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, со што вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 лица, На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени […]

Вести

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Тестирањата на новиот прототип на вакцини против новиот коронавирус на животните ќе бидат завршени кон крајот на април, а тестирањето на луѓе ќе почне во јуни, изјави Ринат Максјутов, генерален директор на Новосибирскиот векторски државен […]

Вести

Четиринаесет медицински лица од штипското Инфективно одделение превентивно во самоизолација

 – Двајца лекари инфектолози, осум медицински сестри и четворица болничари од штипското Инфективно одделение се ставени во самоизолација, по наредба на здравствен санитарен инспектор, откако е утврдено дека имале контакт со 80-годишна пациентка, која била […]