Кикс на Јувентус во Калабрија


Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1.

Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал. Најстрогата казна ја изнуди, а потоа ја реализираше Нигериецот Сими.

Домашниот тим имаше предност до 21 минута кога Киеза му асистираше на Мората за 1:1.

Киеза кој дебитираше за Јувентус на крајот беше трагичар бидејќи поради невнимателен старт во 60 минута доби црвен картон.

До крајот на натпреварот Мората постигна уште еден гол кој по долгото прегледување беше поништен поради милиметарски офсајд.

Ова е втор нерешен резултат на Јувентус во првите четири кола.
141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*