Кејн: Овој Тотенхем е способен да постигне нешто посебно


Кејн: Тотенхем мора да победи на 7-8 натпревари за да се пласира во Лигата на шампионите - МИА

Лондон, 27 октомври 2020 () – Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн ги сподели своите размислувања за изгледите на Спарс оваа сезона.Мислам дека Тотенхем е во фаза каде што сите во тимот се многу блиску до идеална фудбалска зрелост. Многумина од нас играат заедно веќе четири или пет години. Оваа година се направени одлични аквизиции, сите ние стекнуваме искуство. Знаеме дека со овој тим и играчи можеме да постигнеме нешто посебно, изјави Кејн.

Тотенхем е петти на табелата во Премиер лигата по шест кола, со 11 бода, два помалку од водечките Евертон и Ливерпул.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*