Канте пред трансфер во Ливерпул

kante_34534534
Facebook
Twitter
LinkedIn

– Французинот Нголо Канте ќе биде нов фудбалер на Ливерпул од јуни, пренесуваат денеска британските медиуми.
Според истите извори, раководството на премиерлигашот сака да го ангажира францускиот репрезентативец во летниот преоден рок кога Ливерпул за услугите на Канте нема да мора да плати обесштетување.

Канте дојде во Челзи во 2016 година од Лестер и досега за лондонскиот клуб одигра 105 натпревари на кои постигна шест голови.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: