Кајри Ирвинг ќе го пропушти остатокот од сезоната


Кајри Ирвинг ќе го пропушти остатокот од сезоната - МИА

Њујорк, 6 јуни 2020 () – Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг нема да биде на  терените по продолжувањето на сезоната 2019/20 во НБА.

„Yahoo Sports“ објави информација дека кошаркарот може да се приклучи на тимот, но само како непријавен играч за поддршка на соиграчите во Бруклин.

Во март, Ирвинг беше подложен на операција на рамото, поради што требаше да го пропушти остатокот од сезоната, сепак, поради пауза поради коронавирусот, се појавија информации дека кошаркарот може да има време да се врати на теренот.


Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита

Скопје, 4 јули 2020 () – Бројот на заразени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со Ковид-19, седум починати и 128 оздравени се регистрирани во државава. […]