Јунајтед со најлош учинок по првите 23 натпревари во Премиер лигата од 1990 година– Манчестер јунајтед дозволи срамен пораз на домашен терен од 0-2 на Барнли во синоќешниот дуел од Премиер лигата и го забележа својот најлош учинок по првите 23 натпревари во Лигата од 1990 година.

Гостите, пак, победија на „Олд Трафорд“ за прв пат од 1962 година и собраа 30 поени, само 4 помалку од „црвените ѓаволи“.

Тие ги разочараа своите приврзаници и сега се шест бода од четвртиот Челзи, а исто така ќе треба да се справат уште два месеци без нивниот голман Маркус Рашфорд.

Вториот дефинитивно недостасуваше на овој натпревар, што дополнително го зголеми притисокот врз домашниот менаџер Оле Гунар Солскјер.

Пол Погба, Виктор Линделоф и Маркос Рохо се уште не играле, а на крајот на мечот домаќините беа испратени од скоро празен стадион.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]