Јунајтед интервенираше во битката за Адамa Траоре


Адама Траоре: Не знам дали би се вклопил во Барселона - МИА

Манчестер, 24 октомври 2020 () – Манчестер Јунајтед се приклучува на трансфер трката за крилниот напаѓач на Вулверхемптон, Адама Траоре, пишува шпанското издание „Мундо Депортиво“. Траоре го бараат голем број европски гиганти, вклучувајќи ги Манчестер Сити, Ливерпул, Барселона и Јувентус.

Раководството на „црвените ѓаволи“ бара алтернатива на Џејден Санчо, кој очигледно Борусија Дортмунд не сака да го продаде. „Жолто-црните“ одбија неколку колосални понуди на Јунајтед, кои, сепак, веројатно нема да бидат вратени од газдите на „волците“.

Доколку „црвените ѓаволи“ се подготвени да им понудат на Вулверхемптон сума близу до онаа на Санчо, Траоре сигурно би можел да заврши на „Олд Трафорд“.

Интересно е да се види до кој степен се заинтересирани другите клубови кои ја следат ситуацијата околу Траоре.


Вести

Продолжуваат контактите со Софија, Скопје со оптимизам гледа на можните решенија

– Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со целосно почитување на нашиот национален идентитет. Од Скопје се […]

Вести

Можноста за онлајн изјаснување на пратениците на пленарна седницата

– И покрај различните ставови на владејачкото мнозинство и опозицијата, предлог дополнувањето на Деловникот за работа на Собранието, по скратена постапка, се најде на дневен ред на 22. седница кој треба да започне денеска. По […]

Двајца починати и 152 новозаразени со Ковид-19
Вести

1.288 новозаразени од Ковид-19, починаа 39 лица

– Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања за Ковид-19, при што се регистрирани 1288 нови случаи на заразени со коронавирусот. Во изминатото деноноќие починале 39 лица, а оздравеле […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*