Инзаги: Да бевме попаметни ќе го победевме Јувентус


Тренерот на Беневенто, Филипо Инзаги, ги исповалил своите фудбалери по ремито со актуелниот шампион Јувентус (1:1) во деветото коло, во Серија А.„Пред неколку месеци игравме по кал, на терените во Серија Б. А сега останавме непоразени во дуелот со Јувентус. Малку да бевме попаметни ќе победевме“, рекол Инзаги кој како играч го носел дресот на Јувентус.

„Момците заслужија да уживаат. Во изминатите 18 месеци завршија одлична работа. Јувентус е еден од најдобрите тимови во Европа. Горд сум на моите играчи“.

Беневенто, дебитант во Серија А, во првите девет кола има освоено 10 бода и се наоѓа на делба на 12 позиција во првенството.