Интер се надева дека ќе го задржи МартинезИнтер подготвен да се раздели со Лаутаро Мартинез за 111 милиони евра - МИА

Милано, 7 јули 2020 () – Раководството на Интер има намера да му понуди нов договор на напаѓачот на тимот, Лаутаро Мартинез, пренесува „Тутоспорт“.

„Неро-азурите“ немаат намера да го пушти аргентинскиот играч да замине во Барселона, а тие сакаат да го убедат да остане во Милано нудејќи му годишна плата од седум милиони евра.

Покрај тоа, Интер планира да ја исклучи од новиот договор клаузула за висината на надоместокот, која е присутна во тековниот договор во износ од 111 милиони евра.


Вести

Прв академски час на факултетите

– За новата генерација студенти, факултетите денеска традиционално ќе одржат прв академски час, кој поради пандемијата ќе се организира на отворено или онлајн. Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Никола Јанкуловски новите бруцоши ќе […]

Вести

Почнува учебната година за учениците и студентите

– Одложено за учениците и редовно за студентите почнува учебната 2020/2021 година која е со многу неизвесности поради непредвидливост со заразата од КОВИД-19. Училишната година денеска треба да ја почнат 270 000 средношколци и основци, […]

Вести

Неизвесно потврдувањето на одлуките за вонредна состојба во Собранието

– Останува неизвесно дали Собранието ќе ги потврди петте одлуки за прогласување на вонредна состојба што ги донесе претседателот на државата Стево Пендаровски поради пандемијата со КОВИД-19, откако вчера Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*