Интер е подготвен да продаде неколку играчи за да го купи Канте за 60 милиони


Барселона сака да го размени Кутињо за Канте - МИА

Милано, 28 септември 2020 () – Интер е подготвен да продаде три играчи одеднаш заради стекнување на играчот за врска на Челзи, Н’голо Канте, објави на својот Твитер познатиот новинар Николо Скира.

Бидејќи Британците бараат 60 милиони евра за Французинот, клубот од Милано е подготвен да се раздели со играчите од средниот ред Жоао Марио, Матиас Весино, а исто така да планира да го продаде или Раџа Наинголан или Марсело Брозовиќ.

Канте (29) игра во Челси од 2016 година, каде го напушти Лестер. Вкупно, тој за клубот од Лондон има одиграно 173 натпревари.

 


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*