Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повредаИбрахимовиќ: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја - МИА

Милано, 23 ноември 2020 () – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, пренесува „Скај Спорт“.


 

Точното време на закрепнување на 39-годишниот Швеѓанец ќе стане познато по деталните медицински прегледи.

Оваа сезона, Ибрахимовиќ има одиграно шест натпревари во Серија А, на кои постигна 10 погодоци и неговото отсуство ќе биде голем хендикеп за „росонерите“.