Хамес страда од повреда на тестисите
Новата ѕведа на Евертон, Хамес Родригез страда од повреда на тестисите добиена од дуел со Вирџил ван Дајк на Мерсисајд дербито, објавува „Марка Коломбија“.

Колумбиецот одигра 90 минути против Ливерпул на 17 октомври при 2:2 ремито, добивајќи повреда од дуел со Ван Дајк, за кого тој меч заврши со посериозна повреда на коленото.

Според весникот тој користи третман со терапија со притисок бидејќи не може да се користи мраз. Технологијата работи со масажа на нозете со воздушен притисок за зголемување на циркулацијата и намалување на модринките. Самиот Родригез на социјалните мрежи објави фотографија со машината минатиот викенд.

И покрај повредата, тој одигра цел меч против Саутемптон минатиот викенд, кога „карамелите“ загубија со 2:0.

pic.twitter.com/3qN3JHUE8i

— Andrew (@ZEAndrewHD) October 18, 2020

View this post on Instagram

👌🏼💪🏼

A post shared by James Rodríguez (@jamesrodriguez10) on Oct 23, 2020 at 11:47am PDTДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Македонскиот јазик и идентитет не се на масата за преговори, Берлин останува оптимист за првата меѓувладина до крајот на годината

–  Нашата државност почива на темелите на антифашизмот, но неприфатливо е давање етнички карактеристики на фашизмот,  изјави вчера премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, осврнувајќи се на ставовите што ги искажа во интервјуто за […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*