Халанд за Ноер: 97 отсто од голманите ќе ги излажев, но не и овој човек


Норвешката напаѓачка атракција на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд признава дека Мануел Ноер го направил да се чувствува „пос.ано“ откако му одбрани клучна топка во вчерашниот суперкуп на Германија, кој Баерн Минхен го доби со 3:2.

Халанд постигна еден гол против Баварците, но на 2:2 имаше совршена шанса за гол, останувајќи очи-во-очи со Ноер, но искусниот голман беше подобар во битката.

„Пос.ано е чувството кога знаеш дека си требал да дадеш уште еден гол. Тој остана горе! 97 отсто од голманите во таа ситуација ќе одеа долу, и јас ќе постигнев гол, но не и овој човек. Секако, поразот боли бидејќи покажува каде е разликата меѓу најдобрите на светот и нас – тие ги ‘грабнуваат’ ваквите мечеви“, вели Халанд.

🗣️Erling Haaland on Manuel Neuer : “I should have scored one more goal. It’s a sh*t feeling!

“97 per cent of goalkeepers go down and I score. But not this guy.” [Goal]pic.twitter.com/2YnI8ekBvZ

— The Bayern Stand (@TheBayernStand) October 1, 2020

„Дер класикер“ не разочара – Баерн го доби трилерот со Борусија во суперкупотВести

Нови 628 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 531 пациент

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-353, Куманово-33, Штип-13, Прилеп-36, Тетово-33, Струга-11, Велес-34, Битола-28, Охрид-17, Кавадарци-7, Гостивар-7, Струмица-20, Крива […]

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК - МИА
Вести

ДИК ги потврди новите пратеници во Собранието

– Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Рина Ајдари за ИЕ6 од ДУИ, Мирослав Јовановиќ и Лидија […]

Вести

Извештај на ИЈЗ: Речиси половина од инфицираните со Ковид од земјава се од Скопје, најголем дел на возраст од 30-39

– Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на SARS-CoV-2. Забележано е зголемување […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*