Грујиќ со прв гол за Ливерпул 1.496 дена по потписот, Фоден ги спаси Сити


Грујиќ со прв гол за Ливерпул 1.496 дена по потписот, Фоден ги спаси Сити

Фил Фоден очигледно ги надмина фрустрациите по исфрлањето од англиската репрезентација по „авантурата“ во Исланд, откако постигна еден гол и асистираше на уште еден за Манчестер сити со 2:1 го победат Бурнемаут во 1/16 финалето на Англискиот лига куп.

Шампионите од Премиер лигата, Ливерпул немаа ваков проблем и со 7:2 победија на гостувањето кај Линколн, во меч во кој голови постигнаа Кертис Џонс (2), Такуми Минамино (2), Џердан Шаќири, Дивок Ориги, како и Марко Грујиќ, првото засилување кое го донесе Јирген Клоп во својот тим, неверојатни 1.496 дена откако потпиша за „црвените“.

ЕФЛ КУП, 1/16 ФИНАЛЕ

Бристол сити – Астон вила 0:3

Линколн – Ливерпул 2:7

Манчестер сити – Бурнемаут 2:1


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*