Голема е веројатноста Перез да се приклучи на Ред Бул


Перез: Зидан е благослов, Бензема ја заслужува „Златната топка“ - МИА

Новинарот на ЕСПН, Адал Франко објави дека Мексиканскито возач во Формула 1, Серхио Перез кој оваа сезона вози за Рејсинг Поинт, е близу до трансфер во Ред Бул.– Морам многу внимателно да ве известам за информациите што ги добив. Додека немам целосна потврда, што не ми дава целосна самодоверба, но според моите информации, трансферот на Серхио Перез во Ред Бул изгледа неизбежен. Ми велат дека шансите да се случи транзицијата се проценуваат на 90 проценти, напиша Франко на Твитер.

Перез во моментво е на 6. место во поединечна конкуренција на Формула 1 од сезоната 2020, со 74 бода.

Мексиканецот ќе стане слободен агент на крајот од шампионатот, а неговото место на Рејсинг Поинт од 2021 година ќе го заземе Германецот Себастијан Фетел.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*